Telefon
882439245

Przebudowa poddasza

remont poddasza Przy obecnym ale i przewidywalnym w przyszłości rynku mieszkaniowym poddasza nie będą się marnowały jako rupieciarnie. Drobne przeróbki zamieniają je w najpiękniejsze pomieszczenie w całym domu.
Jeżeli chcemy zagospodarować poddasze w budynku wielorodzinnym, trzeba sprawdzić jego możliwości konstrukcyjne. Uprawniony rzeczoznawca budowlany musi obejrzeć strych i ocenić, czy zmiany, jakie będą wiązały się z adaptacją są możliwe do wykonania. Z kolei architekt sprawdzi czy konstrukcja dachu pozwoli na odpowiednie zmiany funkcjonalne i na zakwalifikowanie poddasza jako przestrzeni mieszkalnej.

Oczywiście podstawowym problemem jest niedostateczna izolacja termiczna. Przede wszystkim to trzeba zmienić, jeśli poddasze ma się nadawać do zamieszkania. Rynek oferuje najróżniejsze potrzebne materiały w najróżniejszych formatach.
Dach kryty dachówką wprawdzie skutecznie zatrzymuje deszcz i śnieg, ale podczas wiatru woda może się przedostać do środka. Z chwilą ułożenia izolacji staje się to problemem. Jeśli wełna izolacyjna namoknie, kurczy się i przestaje izolować. Dlatego w nowych domach pod łatami, na których układa się dachówki daje się folie ochronną. W starych domach należy to uzupełnić. Nie trzeba do tego specjalnie przerabiać dachu. Wystarczy przykleić folię bezpośrednio pod łatami. Folia z PCW chroni klin izolacyjny przed wodą. Wkleja się ją dwustronną taśmą między belki wiązara dachowego. Kliny przecina się na wymiar między belkami.
Izolacja nie może mieć luk. Już małe otwory, nazywane w mostkami cieplnymi, poważnie obniżają jej skuteczność. W skutek różnicy temperatur para skrapla się, tworząc kondensat. Gdy woda wniknie do warstwy izolacyjnej, izolacja zapada się i przestaje spełniać swoje zadanie. Druga folia przykrywająca izolację od wewnątrz służy jako zapora przeciw parze.

Płyty gipsowo-kartonowe przykręca się do stelażu ze stalowych profili przykręconych do belek. Taśmą z włókna szklanego chroni się łączenia płyt przed pęknięciami. Nakleja się ją przy szpachlowaniu wkrętów i spoin. Płyty gipsowo-kartonowe wchłaniają wodę. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności trzeba zastosować specjalne do tego celu płyty wodoodporne (w kolorze zielonym) Gruntowanie płyt ułatwia późniejsze tapetowanie lub malowanie nachylonej ściany.